< návrat zpět

Vodochodský ocenil Znojemské okurky

 

 Již tradičním účastníkem nedávno skončeného festivalu znojemský hrozen bývá odborník na jídlo Ivan Vodochodský. Muž se širokým spektrem zájmů (organizuje například také ohňostroje, hraje v muzikálech) se u Znojemský týden, okurkyširší veřejnosti proslavil zejména jako moderátor pořadu o vaření Prima vařečka. Své gurmánské znalosti uplatňuje dokonce i v rádiu na Frekvenci 1.

Ve Znojmě si našel čas i na setkání s hlavním technologem družstva Znojemská okurka, které obnovilo výrobu této tradiční pochutiny, Zdeňkem Přibylem a předsedou družstva Zbyškem Dřevojanem. Se znalostí věci se zajímal o výrobní postup, zalitoval nad zánikem znojemské octárny, ale hlavně pochválil výrobek družstva - tradiční znojemskou okurku. „Je opravdu výborná. Taková, jaká má být. Úplně se mi vybavila chuť těch starých slavných znojemských okurek. A já chuťovou paměť mám," konstatoval Vodochodský.

Ten mimo jiné ocenil i to, že se okurky dělají výhradně na bázi přírodních produktů. „To je výborné a velmi důležité. Měli byste to už na obalu okurek více zdůraznit, že se tam nepoužívají žádné chemikálie," poradil Vodochodský, který ochutnal vedle nakladaček i kvašáky. „I ty jsou mimořádně zdařilé," konstatoval.

Do Znojma na festival, kde je jedním z porotců, jezdí prý rád. „Hodnocení je náročné. Ono shlédnout na sto padesát filmů a vybrat z nich ty nejlepší není nic jednoduchého, ale myslím, že se nám to povedlo a vybrali jsme skutečně ty nejkvalitnější. Ale jinak se mi na Znojemském hroznu líbí taková příjemná rodinná atmosféra a jezdím sem rád. vodochodský, znojmo,okurek,hrozenNení to žádný hogo fogo festival, ale má svoji jedinečnou duši podmalovanou dobrým vínem a jídlem," řekl Vodochodský

 

 

www.znoj-tyden.czHlavní partneři Znojemských okurek:

Znojemský týden Znojemský týden
Váš regionální týdeník
www.znoj-tyden.cz
město ZNOJMO Město Znojmo

www.znojmocity.cz

okurka Občanské sdružení
Znojemské okurky

Slovenská 1, Znojmo
osznojemskeokurky.estranky.cz