Kategorie: Nabídka zboží

Macerát na okurky

Macerát je již vyprodán !

 

macerát

                                                                            Cena: 55,00 Kč  s DPH

 

Jak používat Znojemský macerát

   Znojemský macerát  na okurky má univerzální použití nejen při nakládání okurek, ale i ostatní zeleniny. Dá se použít k dochucení většiny čerstvých zeleninových salátů, nebo kombinaci salátů z konzervované zeleniny. Je vynikající i k dochucování bramborového salátu nebo dalších hotových jídel.

Znojemský macerát je vyvážená směs  mnoha druhů koření.

Příprava nálevu:

 

Potřebujeme


1 lahvička Znojemského macerátu 260 ml

15 litrů vody

6 litrů octa 8%

2,4 kg cukru,nejlépe krystal

0,5 kg soli

V teplé vodě rozpustíme cukr a sůl. Místo cukru lze zcela nebo částečně použít umělé sladidlo (např. sacharin). Dávkování se musí vypočítat dle údajů o sladivosti, které je výrobce sladidla povinen  uvádět.Dále přidáme ocet a Znojemský macerát, zamícháme a můžeme plnit. Není třeba vařit. Takto připravíte asi 24 l nálevu, který vystačí asi na 77 sklenic objemu 720 ml.

Jak zavařovat?

Nejvhodnější nakladačky jsou hruboostné, např známé odrůdy Regina, Bára a mnoho dalších.Okurky se musí dobře vyprat, za pomoci kartáčku důkladně zbavit všech nečistot. Vyřadit plody narušené, nevhodné pro zavaření. Na dno umyté sklenice dejte tzv. příkrasy, tj. cibule a hořčičné semeno, možno i mrkev,  křen a další, jak je kdo zvyklý. Dále se do sklenice naskládají okurky. Do sklenice objemu 720 ml se plní 400 - 420 g okurek To znamená, že např. z 10 kg nakladaček uděláte asi 24 ks sklenic. Naplněné okurky se zalijí připraveným nálevem a uzavřou víčkem. Na uvedený příklad 24 sklenic potřebujete asi 7,5 l nálevu. Uzavřené sklenice se sterilují nejlépe ve vodní lázni 20 min. při 90oC, poté se vychladí studenou vodou na teplotu asi 30oC.

print Formát pro tiskHlavní partneři Znojemských okurek:

Znojemský týden Znojemský týden
Váš regionální týdeník
www.znoj-tyden.cz
město ZNOJMO Město Znojmo

www.znojmocity.cz

okurka Občanské sdružení
Znojemské okurky

Slovenská 1, Znojmo
osznojemskeokurky.estranky.cz